Zajedno za klarise

Draga braćo i sestre,

u potresima koji su 2020. pogodili Zagreb i Petrinju, teško su stradali samostan i crkva sestara klarisa u Zagrebu.

Sestre su došle iz Splita u Zagreb ratne 1944. godine, gdje ih je primio kardinal Alojzije Stepinac. Tijekom cijeloga ovog vremena njihov samostan, koji su podigle uz velike žrtve, bio je i ostao mjesto molitve za sve potrebite kojim im se preporučuju, za Crkvu i za Domovinu.

Sada, međutim, one trebaju našu pomoć. Stariji dio samostana je objekt koji je postojao prije dolaska sestara i koji su sestre prvi preuredile za svoj boravak, pretrpio je velika oštećenja u potresu te će se morati rušiti. Cijelome samostanu, koji, osim štete od potresa trpi i štete zbog klizišta, vlage i neadekvatnih instalacija i materijala, potrebna je cjelovita obnova.

Sestre su s franjevcima povezane po karizmi zajedničkoga utemeljitelja, sv. Franje Asiškoga, koji je početkom 13. stoljeća utemeljio Prvi franjevački red, franjevce, potom, zajedno sa sv. Klarom, Drugi red, sestre klarise, a potom i Treći red, danas Franjevački svjetovni red, iz kojega je, tijekom povijesti, nastao Treći samostanski red sv. Franje.

Znamo da su na sve strane velike potrebe za pomoć u raznim oblicima, ali i sestre klarise, koje ovih dana prvi put izlaze u javnost sa svojim potrebama, također su potrebne naše pomoći.

Zahvalni smo za svaku vašu dobrotu koju učinite prema njima, koje žive za druge u skrovitosti.

Neka Gospodin sve obilno nagradi!

klarise_plakat_A3_2